Pohrejte si s pozadím stránky...
  • ÚVOD
  • SLUŽBY
  • FOTOGALERIE
  • REFERENCE
  • MINIBLOG
  • KONTAKT
trans

Vyjímečné a atraktivní www stránky, které se budou líbit Vašim zákazníkům. Zajišťuji kompletní servis na vlastním redakčním systému WEBBOSS, který dostanete v ceně projektu ZDARMA!
transp
Více informací

Úspěšné stránky potřebují i kvalitní grafiku. Nejen pro webové stránky vytvářím Loga, Grafické návrhy, Letáky, Vizitky, Oznámení, Katalogy, Prospekty, Billboardy, Vizualizace apod.
transp
Více informací

Kvalitní fotografie je bezesporu jednou z nejdůležitějších částí prezentace www stránek. Nafotím Vám interiéry i exteriéry a v neposlední řadě i produktovou fotografii.
transp
Více informací

Naprogramuji pro Vaše stránky nové moduly podle Vašich požadavků. Dotazníky, formuláře apod. Zapracuji Vaši agendu do databáze, která bude použitelná pro internet.
transp
Více informací

trans

WEBBOSS.cz
Dušan Sedlačík
5. května 2203
544 01, Dvůr Králové nad Labem
Sedlacik@webboss.cz
Tel.: 737 067 863 - od 14:00 hodin

SITEMAP
Vyrobte si vlastní fraktál
Návod na generování fraktálů pomocí programu Apophysis.

Trocha teorie o fraktálech,..

Fraktály jsou ve skutečnosti čistokrevná matematika. Pokud Vím, začal tento termín poprvé používat pan Mandelbrot v roce 1975 v  podobě "Mandelbrotovy množiný" Způsobů jak fraktály generovat v počítači je opravdu hodně. Já jsem si několik z nich vyzkoušel a nejvíce mě zaujal software který má zajímavý Egyptský název APOPHYSIS.

Stáhnout si jej můžete ze stránky výrobce zdarma: http://www.apophysis.org/downloads.html 

Já osobně jsem si stáhnul nejnovější verzi Apophysis 2.09 v době torby článku ještě jako BETA verzi. Slyšel jsem děsivé zvěsti, že program nejde nainstalovat. Nic podobného se mi ale nestalo. Pokud Vám ano, napište nám Vaše zkušenosti.

Po prvním spuštění se Vám již vygeneruje základní zjednodušený fraktál. Zjednodušení je nutné proto, aby se dal fraktál nastavovat v reálném, nebo spíše dostetčně krátkém čase. První vygenerování pochází z levého menu kde je označený první z předgenerovaných typů, které si po nakliknutí můžete prohlížet.

Pokud jste se doklikali na typ fraktálu který se Vám zamlouvá, můžete jej nadále modifikovat pomoví dalších mutací, změny barev přechodů. Variací je tam opravdu spousty, nejčastěji si nechám v malém okénku fraktál animovat, abych se podíval jaké variace nabízí. Animaci můžete kdykoliv zastavit a dál pokračovat v nastavování.

  • Transform EDITOR - Slouží k základnímu nastavení fraktálu pomocí trojůhelníku (moc jsem nepoužíval)
  • Adjust - Velmi důležité,.. Nastavuje velikost fraktálu, barevný přechud, světlost, barevnost a pozici.
  • Mutation - Také důležité,... Zde si nastavíte celkový tvar fraktálu, od ovězdokup po tvary listů a stromů. Variací je tam spousty a na kliknutí si mužete tesovat další mutace.

Pokud jste se vzhelem Vašeho fraktálu spokojeni, můžete přistoupit k závěrečné fázi a fraktál si vygenerujete v dobré kvalitě a rozlišení. Generování se zppouští se základního menu "FILE > Export Flame" CTRL+X.

Já generuji fraktály v maximálním možním rozlišení, tedy 3200 bodů ostatně na moje nastavení se můžete podívat na obrázku vpravo. Po stisknutí OK se spustí DOSové okno ve kterém se dozvíte podrobnosti o generování. V závislosti na tom jakou kvalitu a zvětšení fraktálu jste vybrali, může generování zabrat od několaka minut i několik hodin.

Na ukázky mých fraktálů se můžete podívat ve FOTOGALERII.

Linky na videa s fraktály:


Přeju hodně zdaru při generování, případné dotazy rád zodpovím. D.S.©Webboss.cz - Vytvořeno: 24.8.2010
15062 Zobrazení

Rozbalit Klíčová slova...
FraktályNávodApophysis
Rozbalit Kategorie...
• Návody •


Rozbalit Zde můžete napsat vlastní komentář...

 

trans

trans
trans
Základní šedá - tmavší Základní šedá - světlejší Základní barevná - tmavší Základní barevná - světlejší Physalis - tmavší Physalis - světlejší Proutí - tmavší Proutí - světlejší Slunečnice - tmavší Slunečnice - světlejší Mraky - tmavší Mraky - světlejší Káva - tmavší Káva - světlejší Podvečer - tmavší Podvečer - světlejší